מאמרים

> מגרגר של חול למכרה של זהב

רבים מאתנו חולמים בסתר ליבם (ולפרקים מהרהרים על כך בקול רם…), לרשת, לרכוש או לקבל בדרך אחרת, זכויות במגרש, בחלקת קרקע ואף בדירה (אפילו צנועה) – מי כיורש, מי כרוכש ומי בכל דרך אחרת – שמהם יוכלו להפיק תמורה או הכנסה.

קרא עוד…

 > הרחבת דירה בבית משותף

לא אחת אנו עדים לכך, שדיירים בבית משותף – בד"כ בבתים ישנים וקטנים – מבקשים להגדיל ולהרחיב דירתם הקטנה – ולהוסיף לה חדר, מרפסת ויותר.

מובן שדרך אחת, שגם היא נקוטה – לצערנו – באופן שכיח במחוזותינו, היא לעשות דין עצמי לבנות את התוספת בחריגה מזכויות הבנייה הקיימות וללא היתר בנייה, ולהסתכן בהרשעות פליליות, בצווי הריסה ובקנסות כבדים. לא זו הדרך המומלצת וגם לא עליה בקשנו לדבר כאן.

קרא עוד…

> מהו גישור? 

הגעתם לבית המשפט, עוד לא התחלתם לספר לשופט עד כמה אתם צודקים והוא כבר שואל אתכם: "מדוע שלא תנסו ללכת לגישור?", מהו הליך הגישור, מהם מאפייניו ויתרונותיו, מה מבדיל אותו מהליכים אחרים שנועדו לסיים מחלוקות וסכסוכים, למי מיועד ההליך ומה נדרש ממגשר, על כך במאמר.

קרא עוד…

>"מלכודות דבש" במיסוי מקרקעין

בעקבות התיקון לחוק מיסוי מקרקעין, החל משנת 2014, ניתן למכור דירת מגורים מזכה, בפטור רק אם זו דירת המגורים היחידה שלכם.

קרוב לוודאי, שאלו מבינכם, שבבעלותם דירה אחת בלבד ומתכוונים למכור אותה בזמן הקרוב, סמוכים ובטוחים,  כי יוכלו למכור את הדירה בפטור מלא ממס שבח, כך שמלוא תמורת הדירה תיכנס לכיסם, מבלי שיצטרכו "לשתף" את רשויות המס ברווחים, ככל שהיו, מהמכירה.

קרא עוד…